Zestawy gier

Menu
Zestaw gier I
Zestaw gier II
Zestaw gier III
Zestaw gier IV
Zestaw gier V
Zestaw gier VI
Zestaw gier VII
Zestaw gier VIII
Zestaw gier IX
Zestaw gier X
Zestaw gier XI
Zestaw gier XII
Zestaw gier XIII
Zestaw gier XIV

Gry logiczne
Gry milionerzy
Rol-mat
Gry zręcznościowe
Gry strzelanki

Tetris

Tetris Tetris to chyba jedna z najpopularniejszych gier logicznych, która stworzona została w 1984 roku w Związku Radzieckim przez Aleksieja Pażytnowa. Pierwsza wersja tej gierki logicznej pojawiła się dla komputerów Elektronik 60 i do dnia dzisiejszego jest to jedna z najbardziej znanych gier komputerowych, która posiada multów różnych mniej lub bardziej skomplikowanych wariancji. Sama gra rozgrywa się najczęściej na prostokątnej płaszczyźnie, która jest naszą planszą główną. Plansza ta na samym początku rozgrywki jest pusta ale już po kilku sekundach zostaje ona uzupełniana spadającymi klockami. Co ciekawsze gra jest tak dziecinnie prosta a przyciąga na wiele godzin mnóstwo graczy i nikt nie może powiedzieć co tak naprawdę widzi ciekawego w tej gierce logicznej. Gra trwa aż do tego momentu kiedy nowy klocek nie będzie mógł się pojawić na planszy. Jeżeli ułożymy w płaszczyźnie poziomej wszystkie klocki to znikną one a my otrzymamy punkty, z kolei gdy pojawi się jakaś dziura to automatycznie będziemy musieli budować piętro wyżej. Gra z każdą minutą staje się coraz trudniejsza ponieważ klocki poruszają się coraz szybciej i tym samym poziom trudności jest coraz większy.

Mass Effect

Mass Effect Mass Effect to gra logiczna stworzona przez znakomite studio BioWare, która swój produkt rozpowszechnia na konsolę Xbox 360 oraz na komputery osobiste. Mass Effect jest to tak naprawdę pierwsza odsłona planowanej trylogii, która ma zawładnąć sercami milionów graczy. Akcja gry dzieje się w 2183 roku a my przybieramy postać elitarnego żołnierza – porucznika Sheparda, który ma za zadanie zwiedzać odległą galaktykę na pokładzie swojego statku SSV Normandia. Według twórców tej gry oprócz zapowiadanych 3 części mają pojawić się również specjalne dodatki których głównym zadaniem będzie połączenie epizodów z trzech głównych części tej serii. Dodatki będą oczywiście niezbędne do zrozumienia głównego wątku oraz wielu pobocznych misji, których w tej serii z pewnością nie zabraknie. To co chyba najważniejsze czyli sama walka w Mass Effect rozgrywa się w czasie rzeczywistym, choć bardzo podobnie do poprzednich gier z tego gatunku BioWare umożliwiło graczom wstrzymanie rozgrywki w dowolnym momencie aby wydawać rozkazy swoim podopiecznym. Gracze używają przede wszystkim broni palnej oraz specjalnych umiejętności biootycznych, które w tym tytule pełnią rolę klasycznej magii.

Gears of War

Gears of War Gears of War to jedna z najpopularniejszych gier na platformę Microsoftu Xbox 360 oraz na komputery klasy PC. Producentem tej perełki jest Epic Games, który od nie dawna pojawił się na rynku gier, Dystrybutorem Gears of War w Polsce jest studio CD Project z kolei wydawcą ogólnym jest Microsoft Games Studios. Gra na naszym ryku pojawiła się w 2006 roku i od razu była bardzo mocno promowana przez Epic oraz jego głównego wydawcę czyli firmę Microsoft. Ta promocja przyczyniła się oczywiście bardzo mocno do bardzo dobrych wyników sprzedaży i dużej popularności tej fantastycznej gry. Gears of War korzysta z silnika Unreal Engine 3.0 dzięki czemu każdy fan gier komputerowych wie że tego tytułu nie należy zaliczać do gier logicznych. Warto również wspomnieć że wraz z pojawieniem się drugiej części tej gry został również zapowiedziany film na podstawie tej fantastycznej produkcji. Główna akcja gry rozgrywa się na niewielkiej planecie Sera, która przypomina w pewnym sensie naszą planetę, czyli Ziemię. Przez bardzo wiele lat obywatele planety Serry toczyli ze sobą liczne wojny, które spowodowane były przede wszystkim próbą przejęcia pełnej kontroli nad surowcami. Mieszkańcy planety odkryli nowy surowiec dzięki któremu potyczki zostały wstrzymane i zapanował pokój niestety nie trwał on zbyt długo ponieważ wraz z surowcami pojawiły się także straszliwe potwory z którymi musimy się zmierzyć.

Halo 3

Halo 3 Halo 3 to znakomita gra komputerowa z gatunku first- person shooter, która zawiera także kilka elementów z gier logicznych. Halo 3 wyprodukowany został przez Bungie i pojawił się jedynie na platformie Xbox 360. Jak łatwo się domyśleć jest to trzecia część serii która ma za zadanie kontynuować wątki rozpoczęte w Halo:Combat Evolvet oraz scalić fabułę z halo 2. Główna rozgrywka koncentruje się przede wszystkim na międzygalaktycznej wojnie ludzkości z 26 wieku z obcą rasą, która przybiera tutaj nazwę Concenane. My wcielamy się w postać Master Chiefa, który jest tak naprawdę cybernetycznym udoskonaleniem żołnierza. Jak łatwo się domyśleć naszym najważniejszym zadaniem jest oczywiście toczenie walki z oddziałami wrogiej rasy. Halo 3 pozwala nam kierować ciekawymi pojazdami i korzystać w multum dodatkowych broni dzięki którym możemy eksterminować swoich przeciwników. Gra została wyposażona dodatkowo w specjalny edytor map dzięki czemu możemy stworzyć swoją wymarzoną planszę i umieścić ją w sieci, aby inny gracze mogli zobaczyć efekty naszej pracy. Halo 3 było najlepiej sprzedawana się grą w Stanach Zjednoczonych w 2007 roku. Gra została również bardzo dobrze przyjęta w wielu innych krajach którzy zachwycali się przede wszystkim znakomitym rozbudowaniem trybu wieloosobowego. Gra została jednak skrytykowana jedynie za fabułę dla graczy pojedynczych.