Zestawy gier

Menu
Zestaw gier I
Zestaw gier II
Zestaw gier III
Zestaw gier IV
Zestaw gier V
Zestaw gier VI
Zestaw gier VII
Zestaw gier VIII
Zestaw gier IX
Zestaw gier X
Zestaw gier XI
Zestaw gier XII
Zestaw gier XIII
Zestaw gier XIV

Gry logiczne
Gry milionerzy
Rol-mat
Gry zręcznościowe
Gry strzelanki

Skyrim

Skyrim Gra Skyrim została napisana na całkowicie nowym silniku graficznym co z pewnością zauważą fani tej serii po pierwszym uruchomieniu gry. Silnik Gamebryo, który został wykorzystany wcześniej w Morrowindzie oraz Oblivionie zastąpiony został całkowicie nowym silnikiem, który wykorzystany został wcześniej w takich produkcjach jak choćby Fallout 3. Miejsce w którym rozgrywa się fabuła gry jest właśnie tytułowy Skyrim, który jest ojczyzną Nordów na kontynencie Tamriel. Nasza rozgrywga skoncentrowana jest od samego początku na smokach i osobach które są odpowiedzialne za zrodzenie smoków. Gra Skyrim wydana została w specjalnej edycji kolekcjonerskiej w której to oprócz tej znakomitej gry otrzymamy również dokładną mapę świata, figurkę smoka, artbook i specjalną płytę DVD na której są nagrane materiały z produkcji. Gra Skyrim na komputery PC wydana została w wersji polskiej, niestety na konsolach będziemy mogli pograć jedynie w wersję angielską. Fabuła naszej gry rozpoczyna się około 200 lat po wydarzeniach których byliśmy świadkami w Oblivionie. Wcielamy się w postać łowcy smoków, swoją postać tworzymy poprzez wybranie dowolnej z 10 dostępnych ras. Podczas rozgrywki możemy rozwijać dowolnie 18 umiejętności. Co warto wspomnieć nie ma już podziału na umiejętności główne i poboczne. W grze mamy bardzo przydatną funkcję szybkiego podróżowania i szybkiego biegania.

Daggerfall

Daggerfall Daggerfall jest komputerową grą fabularną, która rozgrywa się z perspektywy pierwszej osoby. Daggerfall wyprodukowany został w 1996 roku przez firmę Bethesda Softwarks. Podczas rozgrywki na naszą uwagę powinien narzucić się przede wszystkim bardzo obszerny świat. Według jego twórców przejście z jednego końca planszy na drugi zajmuje aż 2 tygodnie (czasu rzeczywistego). Autorzy gry podali także informację że świat ten jest porównywalny do obszaru wielkiej Brytanii. Niestety tak obszerny świat jest również przyczyną ogromnych błędów w tej grze. Grę możemy pobrać całkowicie za darmo z Internetu. W grze na rozkaz naszego imperatora wyruszamy do stolicy Wysokiej Skały, czyli do tytułowego Daggerfall. Naszym pierwszym zadaniem jest zbadanie sprawy z duchem króla Lysandus, który nie może sam zaznać pokoju przez co nawiedza pobliskie miasta. Otrzymujemy także zadanie odnalezienia listu Uriela do żony Lisandusa. Niestety już na samym początku rozgrywki musimy zrezygnować z wykonywania głównego zadania. Nasz statek którym podróżujemy zatonął a my z ledwością dopływamy na brzeg. Budzimy się w ciemnej jaskini a naszym zadaniem jest AK najszybsze wydostanie się z niej.

Counter Strike

Counter Strike Counter Strike (potocznie nazywana CS) jest chyba najpopularniejszą grą z gatunku first-person shooter chociaż jej premiera sięga 1999 roku. Gra Counter Strike jest zwykłym modem bardzo popularnej i wysoko ocenianej gry Half-Life. Pierwszy Counter Strike wymagał obecności Half-Lifa ale z upływem czasu stał się samodzielnym produktem, który w kolejnych wersjach prześcigną swojego ojca co wręcz wydaje się niemożliwe. Gra Counter Strike oparta jest w największym skrócie na walce terrorystów z antyterrorystami. Jedna ze stron ma za zadanie obronić specjalne miejsca w których podkłada się bomby a druga jest oczywiście odpowiedzialna za podkładanie tych bomb. Counter Strike został stworzony przede wszystkim z myślą o grze w sieci. Gra zdobyła tak wielką popularność że jej twórcy w celu rozwinięcia swojego produktu stworzyli specjalne boty, czyli przeciwników komputerowych, którzy mieli walczyć z graczami naśladując ruchy człowieka. Gra jest uaktualniania nawet dzisiaj, sam produkt został włączony do projektu Steam Counter Strike dzięki czemu zyskał bardzo dużą popularność. Gra stała się jedną z największych platform turniejowych zwłaszcza na specjalnych imprezach e-sportowych. Niestety do Counter Strike`a stworzono także wiele programów, które pomagają w oszukiwaniu tej gry. Aby jednak zapobiegać oszustwom uczciwi gracze i twórcy Counter Strike zaczęli w odwecie tworzyć programy komputerowe, które zapobiegają nieuczciwym praktykom.

GTA

GTA GTA jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gier stworzoną przez studio Rockstar Games. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej rozpoznawalnych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych gier ostatnich lat. Cała seria zdobyła rzesze fanów i co za tym idzie zarobiłą sporo kasy. Dwie pierwsze odsłony bardzo szybko zrobiły ogromną karierę. Nawet dzisiaj wiele graczy bardzo chętnie i z łezką w oku wraca do tego tytułu, pomimo tego że gra nie posiada fenomenalnej grafiki. W GTA grafika była słabym punktem nawet podczas gdy porównało się ten produkt z grami wydawanymi w tym samym roku. W obu pierwszych częściach towarzyszyły również bardzo słabej jakości efekty dźwiękowe, zwłaszcza jak spojrzymy na aktualne gry z serii GTA. Jednak pomimo tych wielu wad formuła GTA zdobyła serca wielu graczy i szybko weszła do kanonu najpopularniejszych gier na świecie. W grze wcielamy się w postać mafiozo, który porusza się po planszy pieszo lub samochodem i wykonuje liczne misje swoich bossów. Raz musimy dojechać w pewne miejsce na czas, drugim razem musimy po prostu zlikwidować swoich wrogów. W grze toczymy również cały czas z policją która nieustannie ściga nas za nasze przekroczenia. Co ciekawsze w pierwszej grze możemy podróżować również pociągiem a chodzenie po torach grozi samozapłonem. W grze do dyspozycji mamy wiele broni dzięki którym możemy likwidować swoich przeciwników.