Zestawy gier

Menu
Zestaw gier I
Zestaw gier II
Zestaw gier III
Zestaw gier IV
Zestaw gier V
Zestaw gier VI
Zestaw gier VII
Zestaw gier VIII
Zestaw gier IX
Zestaw gier X
Zestaw gier XI
Zestaw gier XII
Zestaw gier XIII
Zestaw gier XIV

Gry logiczne
Gry milionerzy
Rol-mat
Gry zręcznościowe
Gry strzelanki

Twierdza

Twierdza Twierdza jest znakomitą grą single player oraz multiplayer stworzoną przez mało znaną firmę FireFly Studios. Produkcja ta jest w pewnym sensie klasycznym połączeniem budowania średniowiecznych zamczysk praz typowej dla tego gatunku strategii ekonomicznej w której naszym najważniejszym zadaniem jest przede wszystkim zarządzanie miastem. Akcja naszej gry rozgrywa się w średniowiecznej Europie a naszym zadaniem jest założenie osady, szybkie rozbudowanie jej oraz wznoszenie bardzo potężnej twierdzy i toczyć oczywiście wojny przy użyci bardzo zróżnicowanego wojska. Najważniejszą zaletą tej fenomenalnej gry jest to że nasze zamki możemy praktycznie dowolnie projektować. Do wykorzystania mamy bardzo wiele różnych elementów, które charakteryzują się różnymi funkcjami. Musimy pamiętać oczywiście o całej infrastrukturze ekonomicznej i gospodarczej. Pierwsza gra z serii Twierdza spotkała się z bardzo ogromnym zainteresowaniem ze strony świata gier komputerowych. Spowodowane jest to zapewne faktem że gra ta nie koncentruje się tylko na aspektach typowo wojskowych . Podczas rozgrywki wcielamy się w rolę Lorda, który w zależności od misji ma za zadaniem rozbudować zamek, obronić go albo zaatakować konkurencyjny zamek.

Dragon Age

Dragon Age Dragon Age: Początek to gra fabularna, która miała stać się następcą fenomenalnego Baldura. Gra ta stworzona została przez studio BioWare i rozpowszechniana jest na komputery PC oraz konsole Xbox 360. Gra pojawiła się w listopadzie 2009. Konsolowcy posiadający Playstation 3 na ten hicior musieli trochę poczekać bo gra na PS3 ukazała się 31 sierpnia 2009 roku. Fabuła naszej rozgrywki umiejscowiona jest w fantastycznym świecie Thedas, który został podzielony na kilka pomniejszych państw. Jako gracz kierujemy poczynaniem szarego strażnika – członka specjalnego zakonu, który walczy z mordercami oraz mrocznymi pomiotami zagrażającemu światu. Naszym głównym zadaniem jest zjednoczenie Państwa, które po utracie króla, zostało ogarnięte chaosem i wojną. W finałowej batalii musimy w końcu zabić upadłego Boga – Arcydemona. W początkowej fazie rozgrywki mamy do wyboru trzy klasy postaci. Pierwszą z nich są łotrzykowie, drugą wojownicy a ostatnią czarodzieje. Od wyboru naszej postaci będziemy mogli poznać zupełnie inną historię pochodzenia naszego bohatera co jeszcze bardziej urozmaica naszą grę. Walka jest taktyczna i realizowana jest w trybie czasu realistycznego. W każdej chwili możemy wstrzymać grę i rozplanować każde kolejne posunięcie.

Mario

Mario Świat gier komputerowych rozwija się bardzo długo. W chwili obecnej dominują gry które oprócz zaciekłej rozgrywki i ciekawej fabuły mogą pochwalić się także przepiękną grafiką. Mało kto pamięta stare pikselowate postacie takie jak choćby popularny Mario, ale duża część graczy od czasu do czasu powraca do starych perełek i odświeża sobie swoje dzieciństwo grając właśnie w stare gry. Nic w tym dziwnego stare hiciory to przede wszystkim ogromna grywalność, której brakuje ówczesnym produkcją. W dzisiejszych czasach świat gier stał się niesłychanie popularny i praktycznie każdy zagrał w jakąś grę przy komputerze. Obecnie dużą popularnością cieszą się gry komputerowe on-line. Gry te umożliwiają rozgrywkę wieloosobową poprzez sieć internet. Rozgrywka ta pomimo tego że zazwyczaj nie jest zbytnio skomplikowana to i tak przynosi wiele frajdy i uciechy graczom kochających pojedynki z żywymi graczami. Nie ma to jak dorwać starego dobrego Mario Brosa i razem z naszym przyjacielem na jednej planszy toczyć zmagania z przeciwnikami. Największą popularnością cieszą się te gry gdzie nie walczymy razem, ale staczamy pojedynki między sobą.

Tekken

Tekken Tekken (w tłumaczeniu na język Polski Żelazna Pięść) jest jedną z najpopularniejszych serii konsolowych bijatyk w której to gracz wciela się w wojownika i walczy z swoimi przeciwnikami. Pierwszy Tekken wydany został w 1995 roku przez firmę Namco. Pierwsza odsłona była na samym początku jedynie arcade, ale bardzo szybko została przeniesiona na takie konsole jak PlayStation – gdzie świeciła największy sukces, albo GameBoy. W 2010 roku na podstawie tej fenomenalnej gry został wyreżyserowany film, w którym jedną z głównych ról zagrał John Foo. W świecie bijatyk pierwszy Tekken był całkowitą rewolucją ponieważ gry tego gatunku wydawane dotychczas były jedynie w 2D, a właśnie Tekken jako pierwszy zaoferował swoim graczom prawdziwą nawalankę w klasycznym 3D. Graficznie pierwszy Tekken wyglądał wyśmienicie oczywiście jak na tamte czasy, a bohaterowie którymi mogliśmy sterować tak bardzo przypadły do gustu graczy, że wielu z nich pojawiało się w kolejnych produkcjach z tego gatunku. Gra okrzyknięta została wielkim hiciorem i do dnia dzisiejszego toczy się wiele turniejów Króla Żelaznej Pięści.