Zestawy gier

Menu
Zestaw gier I
Zestaw gier II
Zestaw gier III
Zestaw gier IV
Zestaw gier V
Zestaw gier VI
Zestaw gier VII
Zestaw gier VIII
Zestaw gier IX
Zestaw gier X
Zestaw gier XI
Zestaw gier XII
Zestaw gier XIII
Zestaw gier XIV

Gry logiczne
Gry milionerzy
Rol-mat
Gry zręcznościowe
Gry strzelanki

Morrowind

Morrowind Morrowind jest jedną z najpopularniejszych gier fabularnych. Rozgrywka może toczyć się zarówno z perspektywy pierwszej osoby, czyli klasyczny FPP, albo z perspektywy trzeciej osoby, czyli mamy do czynienia z TPP. Gra została wydana w 2004 roku na komputery oraz konsolę Xbox. Fabuła rozgrywki skupia się na postaci więźnia, nowego przybysza, który jest wcieleniem Nerevara. Nasz bohater przez szereg misji prowadzi walkę z demonami, a zwłaszcza z Szóstym Rodem który najbardziej zagraża Vvardengell. Światem naszej gry jest przeogromna wyspa, która jest tak naprawdę tylko niewielką częścią prowincji Morrowind. Gra Morrowind zdobyła ogromną popularność przede wszystkim dzięki otwartej konstrukcji fabularnej i nieliniowej fabule. W każdej chwili możemy zrezygnować z wykonywania jakieś misji i zająć się innym zadaniem. W świecie Morrowin mamy ogromną swobodę prowadzenia rozgrywki. Możemy przystąpić do dowolnej gildii i wykonywać dla niej zadania. Możemy wykonać szereg misji pobocznych, zdobywać nowe przedmioty i poszerzać swoje umiejętności. Gra ma otwartą fabułę i praktycznie nigdy się nie kończy. W tym obszernym świecie istnieje kilkanaście organizacji i setki indywidualnych postaci z którymi możemy w każdej chwili porozmawiać na różne tematy. Tylko od nas samych zależy jaką drogę chcemy wybrać, aby odnaleźć się w tym niesamowitym świecie. Gra Morrowind dostarczy nam mnóstwo godzin niesamowitej rozgrywki i wspaniałej przygody , którą z pewnością zapamiętamy na długie lata.

Heroes 3

Heroes 3 Heroes 3 jest fenomenalną strategią turową wydaną przez Malo znaną firmę 3DO Company w 1999 roku. System gry polega na wykonywaniu ruchów na przemian z naszymi przeciwnikami. Do wyboru mamy 6 długich kampanio (po zainstalowaniu wszystkich dodatków dostajemy dodatkowe 16 kampanii). W kampanii gramy wyznaczonymi miastami oraz bohaterami i naszym zadaniem jest wykonanie określonego zadania np. pokonanie wrogów, zdobycie jakiegoś zamku czy pokonanie określonego potwora. Wszystkie misje w kampanii połączone są ścisłą fabułą. Gra posiada również elementy ekonomiczne. Jeżeli chcemy nabyć nowe jednostki albo rozbudować swój zamek musimy wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednie surowce. Surowce możemy czerpać z specjalnych kopalni, znaleźć je na ma mapie, albo zdobyć po wykonaniu zadania lub pokonaniu bestii. Surowce w świecie Heroes 3 pełnią bardzo ważną rolę i niejednokrotnie decydują o przebiegu rozgrywki. W grze mamy do dyspozycji następujące surowce: złoto, klejnoty, kryształy, siarka, kamienie, rtęć, drewno. Heroes 3 bardzo szybko stał się grą kultową. Według wielu graczy jest to jedna z najlepszych gier. Co ciekawsze pomimo tego że powstają coraz to nowsze odsłony herosów (aktualnie Heroes 6) to w dalszym ciągów Heroes 3 cieszy się największą popularnością.

Warcraft 3

Warcraft 3 Warcraft 3 jest jedną z najlepszych komputerowych gier strategicznych czasu rzeczywistego (tzw. RTS). Gra wydana została w 2002 roku przez znaną wszystkim graczom firmę Blizzard. Akcja gry rozgrywa się w zapomnianym już świecie Azeroth, który zamieszkany jest przez takie istoty jak: ludzie, orkowie, elfy i nieumarli. To właśnie pomiędzy tymi rasami toczy się zaciekły bój o kontrolę nad światem Azeroth. W 2003 roku twórcy wydali specjalny dodatek Warcraft 3: The Frozen Thron, który przedłużał rozgrywkę i wprowadził wątek wielu nowych bohaterów. W 2004 roku na podstawie tej serii powstała nowa gra MMORPG, która w całości osadzona została w świecie Azeroth, mowa oczywiście o grze World of Warcraft. Gra ta zdobyła ogromną popularność i miano gry kultowej, pomimo tego Warcraft 3 w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością i w dalszym ciągu prowadzone są pojedynki w multiplayu. Warcraft 3 umożliwia granie w trybie Battle.net, czyli grę przez Internet wraz z innymi graczami i to właśnie ta rozgrywka pomijając fenomenalną kampanię przyniosła tej serii ogromny sukces.

Wiedźmin

Wiedźmin Wiedźmin jest komputerową grą akcji osadzoną w świecie powieści Andrzeja Sapkowskiego. Gra wydana została przez polskie studio CD Projekt RED na komputery osobiste w 2007 roku. W 2011 roku wydana została druga część pod tytułem Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. W grze wcielamy się w postać Geralta z Rivii, najbardziej znanego wiedźmina wszystkim fanom prozy Sapkowskiego. Prace nad pierwszą częścią Wiedźmin trwały 5 lat. W grze wykorzystano silnik Aurora Engine, który należy do studia BioWare. Polska gra Wiedźmin została bardzo pozytywnie przyjęta przez wielu recenzentów gier na całym świecie. Chwalili oni przede wszystkim ciekawą fabułę, system walki oraz oprawę audiowizualną. Gra odniosła ogromny sukces komercyjny pomimo kilku wad technicznych. Do 2011 roku sprzedano łącznie 1,87 miliona egzemplarzy tej gry. W 2008 roku autorzy gry Wiedźmin pokusili się o wydanie specjalnej wersji rozszerzonej, która łatała wszystkie błędy i zawierała szereg nowych misji. Gracze poruszają się w spaniałym świecie fantasy, który obserwowany jest z perspektywy trzeciej osoby. Gracze mogą dodatkowo ustawić kamerę na rzut izometryczny. Co najważniejsze i warte wspomnienia świat gry nie jest otwarty – został on podzielony na kila rozdziałów. Z biegiem wykonywania misji graczowi zostają udostępniane kolejne lokacje.