Zestawy gier

Menu
Zestaw gier I
Zestaw gier II
Zestaw gier III
Zestaw gier IV
Zestaw gier V
Zestaw gier VI
Zestaw gier VII
Zestaw gier VIII
Zestaw gier IX
Zestaw gier X
Zestaw gier XI
Zestaw gier XII
Zestaw gier XIII
Zestaw gier XIV

Gry logiczne
Gry milionerzy
Rol-mat
Gry zręcznościowe
Gry strzelanki

Gorky 17

Gorky 17 Gorky 17 jest polską grą strategiczno-taktyczną wydaną w 1999 roku. W Stanach Zjednoczonych gra rozpowszechniana była pod tytułem „Odium”. Fabuła gry skupia się na terenach Rosji gdzie naukowcy próbują stworzyć żołnierza doskonałego. W wyniku nieudanych eksperymentów powstają liczne mutanty, które powoli zaczynają wymykać się z pod kontroli. Miasto zostaje bardzo szybko zbombardowane przez wojsko i całkowicie znika z powierzchni ziemi. Rok po bombardowaniu NASA na terenie Polski wykryło kilka niezidentyfikowanych jednostek do których zostaje wysłana specjalna grupa zwiadowcza. Jak się okazuje dowództwo NATO straciło z tą grupą kontakt i naszym właśnie zadaniem będzie sprawdzenie co tam się AK naprawdę dzieje. W ślad za zagubionymi żołnierzami wyrusza 3 osobowa drużyna, która nie tylko musi odnaleźć wszystkich członków pierwszej ekipy ale wyjaśnienie również co tak naprawdę tam się stało i dzieje w danej chwili. Gra Gorky 17 zebrała mnóstwo pozytywnych opinii i bardzo wysokich ocen nie tylko w Polsce, ale również i w zagranicznych czasopismach komputerowych.

Worms Armageddon

Worms Armageddon Worms Armageddon jest trzecią z kolei strategiczną grą turową z kultowej serii Worms. Gra została wydana przez studio Team 19 Software w 1999 roku. Gra otrzymała bardzo wysokie oceny od graczy i wydawnictw komputerowych (oceny wahały się w granicy 90%). Grę Worms Armageddon cechuje przede wszystkim bardzo specyficzny humor oraz przezabawna komiksowa szata graficzna. Sama rozgrywka polega po prostu na czystej walce dwóch lub więcej drużyn, które w swojej armii liczą po kilku robaków. Walki toczone są na specjalnych dwuwymiarowych planszach. Rozgrywka oparta jest na systemie turowym. Po kolei wydajemy poszczególnym robakom co mają robić i w kogo atakować. Celem gry jest wyeliminowanie wszystkich robaków naszego przeciwnika, albo w czasie rozgrywki wykonanie jakiegoś zadanie np. dojście do oznakowanego punktu albo trafienie z danej broni w jakiś punkt na mapie. Worms Armageddon kontynuuje wspaniałą tradycję z poprzednich części cyklu. W arsenale naszych robaków znajdziemy szereg śmiercionośnych broni, które nie jednego robaka wymiotą z planszy. W grze mamy do dyspozycji takie bronie jak między innymi: granty, karabiny, miny, rakiety samonaprowadzające, szalone krowy, latające dywany, naloty z powietrza, napalm i wiele innych.

Tomb Raider

Tomb Raider Tomb Raider (w tłumaczeniu na język polski Najeźdźca Grobowców) jest to pierwsza część jednej z najsłynniejszych gier komputerowych. Gra została stworzona przez studio Core Design, a jej wydawcą była z kolei firma Eidos Interactive. Według autorów pierwszego Tomb Raidera główną postacią w tej grze pierwotnie miał być mężczyzna (archeolog) ku szczęściu męskiej publiczności tak się jednak nie stało. Bohaterką gry została wszystkim graczom dobrze znana Lara Croft, która ubrana w niebieski sweter (podkoszulkę) oraz brunatne mini szorty szybko zdobyła serca graczy. W pierwszej części gry wyruszamy do Ameryki Południowej. Naszym głównym zadaniem jest odnalezienie mistycznego przedmiotu zwanego Scion, który znajduje się w bardzo niebezpiecznym grobowcu Qualopeca. Już w pierwszym filmiku ginie nasz przewodnik i akcja szybko nabiera tempa. Na początku gry nasza bohaterka wyposażona jest jedynie w dwa beretty, ale dzięki niezwykłym zdolnością akrobatycznym broń ta nam w zupełności wystarczy. Tomb Raider jest grą akcji, którą oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (widok na plecy naszej głównej bohaterki). Pierwsza część serii pozwala nam wykonać 15 misji na 4 różnych kontynentach. Tomb Raider przyjął się bardzo dobrze w świecie graczy. Popularność tej gry przyczyniła się również do powstania filmu na temat pani archeolog.

Tomb Raider II

Tomb Raider II Tomb Raider II jest drugą częścią tej niesamowitej serii przygód Lary Croft. Dwójka wydana została w 1997 roku przez wydawcę Eidos Interactive, w Polsce dystrybutorem gry był Cenega. Gra zaliczana jest do platformówek TPP i do dnia dzisiejszego zaliczana jest jako jedna z najlepszych gier single player w tym gatunku. Fabuła drugiej serii skupia się na poszukiwaniu legendarnego sztyletu Xian. Ten mistyczny artefakt ma niesamowite moce. Według legendy majów kto wbije sobie sztylet w serce ten przemienia się w wielkiego i silnego smoka siejącego zniszczenie. Xian ukryty został gdzieś pod chińskim murem i naszym zadaniem jest właśnie odnalezienie tego sztyletu aby nikt nie wykorzystał go do złych celów. Jak się okazuje na samym początku rozgrywki nie tylko my szukamy sztyletu. Wpadł on w zainteresowanie również pewnej sekty z którą musimy się zmierzyć i którą musimy oczywiście powstrzymać. Druga część gry doczekała się również dodatku Tomb Raider II: The Golden Mask. Dodatek zawiera 4 nowe i ciekawe misje plus specjalną misję dodatkową jeżeli wcześniej odkryjemy wszystkie sekrety. Jak łatwo się domyśleć fabuła dodatku rozgrywa się wokół złotej maski.