Zestawy gier

Menu
Zestaw gier I
Zestaw gier II
Zestaw gier III
Zestaw gier IV
Zestaw gier V
Zestaw gier VI
Zestaw gier VII
Zestaw gier VIII
Zestaw gier IX
Zestaw gier X
Zestaw gier XI
Zestaw gier XII
Zestaw gier XIII
Zestaw gier XIV

Gry logiczne
Gry milionerzy
Rol-mat
Gry zręcznościowe
Gry strzelanki

Mafia

Mafia Mafia jest bardzo dobrze znaną trójwymiarową grą akcji z gatunku TPP, która opowiada o gangsterskim życiu Stanów Zjednoczonych z lat 30-tych XX wieku. Autorami tej fenomenalnej gry jest czeskie studio Illusion Software, które niedawno zmieniło swoją nazwę na 2K Czech. Fabuła gry zawiera bardzo wiele elementów odnoszących się do klasycznych gier z gatunku gangsterek jak choćby bardzo popularny „Ojciec chrzestny”. W grze poruszamy się po mieście Lost Heaven, które w całości zaprojektowane zostało w oparciu o historyczną realną architekturę oraz wzornictwo wielu amerykańskich miast z lat 30-tych. W grze wcielamy się w postać Thomego Angelo – amerykańskiego taksówkarza, który w przypadkowych okolicznościach trafia do jednej z największych organizacji przestępczych, czyli do tytułowej Mafii. Cała rozgrywka toczy się w fikcyjnym mieście, które wzorowane jest na Nowym Jorku, San Francisco oraz Chicago. Poruszając się po mieście samochodem musimy przestrzegać przepisów prawa inaczej zwrócimy na siebie uwagę policji, która zacznie nas ścigać. Gra stała się bardzo szybko wielkim konkurentem dla bardzo popularnej i rozsławionej serii gier GTA i w wielu elementach nawiązuje i korzysta z elementów wykorzystanych w tej produkcji. W grze będziemy mogli skorzystać z bardzo wielu broni, z których korzystali prawdziwi ludzie mafii. Możemy strzelać np. z Thompson 1928, Mosin-Nagant 189/30, czy bardzo popularnego w grze US Rifle M1903 Springfield. Gra Mafia to przede wszystkim fenomenalna fabuła i wciągająca rozgrywka.

Icewind Dale

Icewind Dale Icewind Dale (w tłumaczeniu na język Polski Dolina Lodowego Wichru) jest pierwszą odsłoną serii gier cRPG produkcji Interplay Entertainment. W Polsce za dystrybucję gry Icewind Dale odpowiedzialna była firma CD Projekt. Rozgrywka toczy się w świecie Icewind Dale, która jest zapomnianą krainą, w której czeka na nas nie tylko wiele przygód, ale również i bardzo wiele niebezpieczeństw. Gra wydana została 29 czerwca 2000 roku, na polskie półki trafiła 12 września 2000 roku. Icewind Dale jest grą jednoosobową wydaną na platformę Windows oraz Macintosh. Rozgrywka w Icewind Dale opierała się na pierwszym systemie Advanced Dungeons & Dragons. Według założeń autorów Icewind Dale bardzo wiele wątków tej gry miało być wykorzystanych w ich kolejnej grze Baldurs Gate: Wybrzeża Mieczy, jednak jak pokazała historia tak się wcale nie stało. Rozgrywka przypomina tytułowego Baldura i to właśnie fanom tej gry najbardziej polecany jest Icewind Dale. Gra zdobyła bardzo dobre oceny w czasopismach komputerowych oraz wśród samych graczy.

Planescape Torment

Planescape Torment Planescape Torment to gra z gatunku cRPG stworzona przez dwa studia BioWare oraz Black Isle. Gra została wydana w 1999 roku przez mało znaną wówczas firmę Interplay. Gra opiera się na zasadach drugiego systemu Advanced Dungeons & Dragons, a rozgrywka osadzona została w czarującym świecie Planescape. W grze strudio BioWare i Black Isle wykorzystali silnik Infinity Engine, który sprawdził się również w tak głośnych produkajcach jak choćby Baldur`s Gate. Planescape Torment znalazł się na liście największych gier wszechczasów, którą sporządził serwis Gamespot. Grę wyróżnia bardzo duża liczba dialogów (według jej autorów liczy ona 800 000 słów co daje nam blisko 5000 stron klasycznej książki). Gra została skonstruowana w taki sposób, że akcja przypomina nam czytanie właśnie książki. Fabuła jest nie wątpliwie najmocniejszą stroną tej serii. W grze możemy nie tylko podążać za wątkiem głównym naszego bohatera możemy rozwiązać szereg pobocznych misji, które przyniosą nam mnóstwo satysfakcji i przyjemności. Fabułą gry opowiada o bezimienny, czyli naszym nieśmiertelnym bohaterze, który po stracie pamięci szuka odpowiedzi na dręczące go pytania.

Contra

Contra Contra (w Europie znana również pod nazwą Gryzor lub Probotector). Jest to bardzo znana gra akcji wydana w 1987 roku na automaty do gier. W rozgrywce wcielamy się w postać komandosa, który walczy z terrorystami oraz kosmitami. Gra zdobyła ogromną popularność nie tylko na automatach do gier. Popularność sprawiła, że Contra doczekał się szeregu swoich nowych odsłon. Oczywiście największy rozgłos zdobyła Contra wydana na konsolę NES (Pegazus). Akcja Conty rozgrywa się na wyspie Galuga, która leży niedaleko Nowej Zelandii. Na wyspę spadł wielki meteoryt, z którego wyłaniają się kosmici zagrażający Ziemi. Naszym celem jest oczywiście próba ich powstrzymania. W Contra możemy wcielić się w Billa Rizera oraz w trybie dla dwóch osób również w Lanca Beana. To właśnie kooperacja na dwóch padach sprawiła że gra ta obok serii Mario jest chyba najbardziej rozpoznawalną grą na NES-a. Gra składa się z 8 poziomów, na końcu każdego poziomu czeka na nas najtrudniejszy przeciwnik. Oczywiście po ukończeniu 8 poziomu musimy zmierzyć się z głównym naszym przeciwnikiem. W grze zmierzymy się między innymi z mega robotem, mega czołgiem czy groźnym skorpionem. Pokonanie tych przeciwników przyniesie nam wiele frajdy i przyjemności.