Zestawy gier

Menu
Zestaw gier I
Zestaw gier II
Zestaw gier III
Zestaw gier IV
Zestaw gier V
Zestaw gier VI
Zestaw gier VII
Zestaw gier VIII
Zestaw gier IX
Zestaw gier X
Zestaw gier XI
Zestaw gier XII
Zestaw gier XIII
Zestaw gier XIV

Gry logiczne
Gry milionerzy
Rol-mat
Gry zręcznościowe
Gry strzelanki

Batman

Baman Batman to jedna z najnowszych gier akcji TPP wyprodukowanej przez studio Rocksteady Studios. Dystrybucją tej gry w Polsce zajmuje się Cenega. Gra ukazała się nie tylko na PC ale również na konsolę PlayStation 3 oraz Xbox 360 na których odniosła ogromny sukces. W chwili obecnej planowana jest także odsłona tej fantastycznej gry na systemy Linuks. Autorzy pierwszego Batmana zapowiadają również kontynuację tej fantastycznej gry. Głowna akcja toczy się w strzeżonym zakładzie dla obłąkanych – Azylu Arkham. Batman łączy w sobie bardzo wiele różnych gatunków. Znajdziemy tutaj między innymi elementy składanki czy tradycyjnego mordobicia. Naszym głównym przeciwnikiem jest Joker który uciekł z więzienia dla psychopatów. Naszym zadaniem jest dorwanie Jokera, który jednak uwolnił z więzienia wielu przestępców i najpierw będziemy musieli stoczyć z nimi walkę. Na szczęście jako człowiek nietoperz będziemy mogli skorzystać z kilku bat gadżetów które ułatwią nam i tak bardzo trudną misję do wykonania. Gra opiera się na postaciach komiksowych, na szczęście twórcy tej gry wykupili wszystkie prawa wydawnicze dzięki czemu nie zobaczymy żadnych kruczków, które ośmieszały podobne produkcje.

Tank

Tank Tank jest jedną z najlepszych polskich gier na pegazusa. Jest to gra zręcznościowa, która ma również bardzo wiele elementów taktycznych. Gra wydana została w 1992 roku przez studio Mirage Software. Tanki tak naprawdę stanowią znakomitą adaptację gry Scorch, w której gracz sterował czołgiem i miał za zadanie obronić swoją bazę i przy okazji zniszczyć wrogie czołgi. W grze za pokonanie wrogiego czołgu możemy zdobyć specjalny bonus tak jak na przykład: dodatkowe życie, szybsze strzelanie, mocne strzelanie, zwolnienie przeciwników, ochrona na pewien czas, czy możliwość poruszania się po wodzie. Gra jest niesłychanie grywalna zwłaszcza gdy grami w nią na dwie osoby, wówczas tanki sprawiają nam najwięcej przyjemności. Co ciekawsze gra ta posiada bardzo słabą grafikę nawet jak na możliwości SNEsa ale i taj na dzień dzisiejszy uznawana jest ta gra jako wielki hicior wokół takich klasyków jak Mario, contra Czy tetris. Jeżeli miałeś kiedyś konsolę telewizyjną to na pewno grałeś w tą fantastyczną grę jeżeli nie to koniecznie ściągnij Roma emulator SNES i zobacz jak kiedyś wyglądała jedna z najlepszych gier.

Donkey Kong

Donkey Kong Donkey Kong jest grą wideo wydaną w 1981 roku, która najpierw trafiła na automaty, a po ogromnym sukcesie pojawiła się na innych platformach. Naszym zadaniem jest uwolnienie Lady, która w kolejnych częściach tej fantastycznej gry przybrała nazwę Pauline. Aby dotrzeć do ukochanej musimy skakać po platformach i unikać niebezpieczeństwa. Tytułowy Donkey Kong, który jest bardzo dużą małpą chce nam utrudnić nasze zadanie i zrzuca niebezpieczne beczki, które musimy przeskakiwać. Fabułę tej gry tworzą bardzo krótkie animacje, które są bardzo szybko przerywane. Na samym początku małpa wspina się po drabinie na samą górę konstrukcji po czym skacze kilkakrotnie uszkadzając oraz rozsuwając platformy, przez które musimy się przebić jeżeli chcemy uratować swoją księżniczkę. Gdy dostaniemy się na samą górę nad naszą głową i głową naszej ukochanej pokażą się serduszka. Niestety serduszka te zostaną bardzo szybko przełamane bo goryl znowu porwie naszą Paulinkę i wespnie się z nią jeszcze wyżej. My musimy za nią podążać aż do ostatniego poziomu. Pomimo tego że gra na pierwszy rzut oka wydaje się dziecinnie prosta to już po kilku levelach przekonamy się że wcale tak nie jest i musimy się nieźle namęczyć aby sprostać kolejnym wyzwaniom. Poziom trudności z planszy na planszę staje się coraz trudniejszy.

Papeye

Papeye W grze wcielamy się w postać Papeye bohatera kreskówek dla dzieci. Naszym zadaniem jest uratowanie swojej ukochanej przed bardzo niebezpiecznym Brunem. Aby wygrać musimy zbierać przedmioty i uważać aby Bruno nas nie dotkną. Możemy zjeść szpinak i wtedy to my możemy pokonać Bruna. Gra pomimo tego że ma tylko trzy mało zróżnicowane plansze na SNEsie cieszyła się ogromną popularnością i przyciągała do zabawy wielu graczy. Popeye został po raz pierwszy pokazany w 1929 roku. Jest to marynarz o bardzo dobrym sercu, ale bardzo lubi bójki i szuka tylko sytuacji aby komuś przywalić w zęby. Największy apetyt na bojkę ma zwłaszcza po skonsumowaniu puszki szpinaku. Papeye est grą która przyciąga i Ne przeszkadza w niej nawet bardzo męcząca muzyka do której trzeba niestety się przyzwyczaić. Gdyby twórcy tej gry postarali się o rozmaicenie nieco plansz z pewnością gra ta zaliczana była by to jednych z największych hiciorów na klasycznego pegazusa, a tak jest po prostu gierką w którą fajnie się gra przez kilka godzin. Jeżeli jeszcze nigdy nie widziałeś Papeye to możesz poszukać w sieci wersji na snesa w którą możesz zagrać za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Zachęcamy serdecznie do tej ciekawej gierki.