Zestawy gier

Menu
Zestaw gier I
Zestaw gier II
Zestaw gier III
Zestaw gier IV
Zestaw gier V
Zestaw gier VI
Zestaw gier VII
Zestaw gier VIII
Zestaw gier IX
Zestaw gier X
Zestaw gier XI
Zestaw gier XII
Zestaw gier XIII
Zestaw gier XIV

Gry logiczne
Gry milionerzy
Rol-mat
Gry zręcznościowe
Gry strzelanki

Angry Birds

Angry Birds Angry Birds czyli złośliwe kurczaki to niezwykle popularna gra komputerowa, która stworzona została w 2009 roku przez mało znane studio Rovio Mobile. W grze tej gracz używa procy przy pomocy której może strzelać ptakami w kierunku świń, które zawsze umieszczane są na coraz to trudniejszych strukturach. Głównym zaliczeniem każdego poziomu jest oczywiście zlikwidowanie wszystkich świń. W grze mamy do dyspozycji kilka różnych ptaków. Na początkowych poziomach mamy możliwość strzelania jedynie z czerwonego ptaka ale już po kilku poziomach do naszego arsenału trafiają inne ptaki. Każdy rodzaj ptaków ma swoje specyficzne właściwości które są niezbędne do przejścia na wyższy poziom. Przykładowo niebieski ptak ma umiejętność rozdzielana się na trzy mniejsze ptaki dzięki czemu możemy zlikwidować trzy świnie przy pomocy tylko jednego strzału. Gra wymaga od nas niebywałej zręczności i trochę humoru dzięki któremu będziemy zyskać z zabawy mnóstwo radości. Gra zrobiła ogromy sukces w telefonach komórkowych z których to bardzo szybko trafiła na inne platformy w tym właśnie na komputer. Teraz każdy za darmo ma możliwość zagrania w złośliwe kurczaki i wyszczekania świń w kosmos.

Resident Evil

Resident Evil Resident Evil to chyba najgłośniejsza gra z gatunku survival horror. Pierwsza wersja tej strasznej gry pojawiła się w 1996 roku na konsolach PlayStation i od razu została okrzyknięta najlepszą grą grozy. Resident Evil przez wielu znawców branży gier komputerowych uznawany jest za jednego z głównych prekursorów gatunku survival horror. Gra ta stała się tak bardzo popularna że wielu twórców gier postanowiło wydawać podobne gatunki w tym temacie. Dzięki sukcesowi tej gry powstał na przykład Silent Hill. Ogromy sukces Resident Evil jak łatwo się domyśleć przyczynił się do powstania wielu kontynuacji tej serii i co w świecie gier bywa coraz częstsze przyczynił się także do nakręcenia filmu na podstawie tej gry. Film również odniósł ogromy sukces czego dowodem jest pojawianie się kilku kontynuacji. W grze pierwsze co rzuca się w oczy to wybór poziomu trudności, który jest zależny tak naprawdę od postaci którą wybierzemy. Prostrzy poziom trudności osiągniemy wybierając postać Jill Valentine, z kolei jeżeli chcemy pograć na bardziej wymagającym poziomie to podczas startu rozgrywki wybieramy Chris Redfielda. Tła w pierwszym Resident Evil to zwykłe statyczne fotografie, które jednak pomimo bardzo prostego wykonania dzięki odpowiedniej perspektywie sprawiają specjalne wrażenie trój wymiaru. Gra stawia przede wszystkim na fabułę i tworzenie atmosfery grozy która w tej grze jest niesamowita.

Silent Hill

Silent Hill Silent Hill w tłumaczeniu na język polski Ciche Wzgórze to seria popularnych gier komputerowych z mało popularnego gatunku survival horror. Twórcą tej gry jest firma Konami która zdobyła ogromną popularność na rynu komputerowym wydając fantastyczną serię bijatyk Tekken. Nazwa gry wywodzi się od fikcyjnego miasteczka Silent Hill, w który to toczy się cała rozgrywka. Inspiracją dla twórców tego horroru było autentyczne miasteczko w USA Pennsylvania. Pierwsze cztery odsłony Silent Hill stworzone zostały pod patronem firmy Konami Kolejne trzy wersje gry powstały jednak w zupełnie innych studiach w tym na przykład w studiu Vatra Games czy Climax Group. Ostatnia dziewiąta odsłona z kolei wydana została ponownie przez firmę Konami. W oparciu o fabułę tej gry w 2006 roku powstał firm Silent Hill, którego druga część jest aktualnie w postprodukcji. Jednak gra jak i sam firm nie odniósł tak ogromnego sukcesu jak choćby Resident Evill, który stał się prawdziwą ikoną gier horror. Silent Hill zyskał jednak swoje grono zagorzałych zwolenników i to przede wszystkim dzięki niepowtarzalnemu klimatowi rozgrywki oraz innowacyjnemu wprowadzeniu do samej gry. Gra posada najważniejsze cechy dobrego horroru dzięki czemu budzi niesamowity strach w graczach w zupełnie inny sposób niż inne gry z gatunku horror. Ważną rolę w tej produkcji odgrywa także muzyka dzięki której nasza wyobraźnia jeszcze bardziej pozwala nam wczuć się w ten fantastyczny świat gry.

Fifa 2011

Fifa 2011l Fifa 2011 to obok PES najpopularniejsza seria sportowych gier komputerowych która wyprodukowana została przez kanadyjski odłam amerykańskiego Electronic Arts – EA Sports. Pierwsza Fifa pojawiła się na rynku gier komputerowych w 1993 roku. Od tego momentu seria Fifa stała się jedną z najbardziej dochodowych produkcji firmy EA Sports. Twórcy tej gry wydali także Fifa Street gdzie gracze mają możliwość pokopania piłki na podwórkowych boiskach. Od wydania Fifa 2003 gra ta doczekała się pełnego spolonizowania i trzeba zwrócić uwagę że przetłumaczony został nie tylko tekst ale także i komentatorzy, którzy dodają tej serii niesamowitego klimatu. W rolach komentatorów wcielili się Włodzimierz Szaranowicz oraz Dariusz Szpakowski, a kwestie przez nich wypowiedzianych takie jak np. każdy głupek trafia w słupem, czy masakracja jak to mówią młodzi dała grze Fifa 2011 niesamowitego klimatu. Teraz każdy może pograć sobie swoją ulubioną drużyną piłkarską i co więcej poprowadzić swojego ulubionego piłkarza do zdobycia tytułu króla strzelców. Gra ta jest niezwykle interesującą zabawą gdy gramy nie z komputerem a z drugim żywym graczem wówczas rozgrywka jest najbardziej wciągająca. Fifa wykupiła także pełną licencję polską Orange Ekstraklasy i wielu innych federacji z światowej piłki nożnej.